Pepparkaksbak 2016 20 november, 2016 / Jenny / Inga kommentarer Idag var det dags att använda degen vi gjorde igår, årets pepparkaksbakning med Ida 🙂
Groddning 20 november, 2016 / Jenny / Inga kommentarer Dags för nästa bok! Det ska bli kul att lära mig mer om groddar, det är riktigt gott och jätteroligt att göra.
St Eriks Gymnasium 20 november, 2016 / Jenny / Inga kommentarer Victor har blivit ”frontfigur” i St Eriks Gymnasiums reklamkampanj till de som är sökande ht-17. Jättefina bilder på Victor! Fast han är alltid fin 🙂
Mysbelysning 20 november, 2016 / Jenny / Inga kommentarer Igår åt vi plankstek och hade mysigt innan grabbarna åkte iväg med Mikael på bio, de såg ”Fantastiska vidunder och var man hittar dem”. Innan rensade vi ur köket och sen när grabbarna var borta fixade Ida och jag årets pepparkaksdeg. Idag har vi satt upp julbelysningen på flaggstången.
Senaste kommentarer