Idag har jag hjälpt mamma att laga mat, det blev tre rätter och totalt 19 matlådor. Varje matlåda räcker till två personer, så det är totalt 38 måltider, så nu bör dom ha mat ett tag (om dom inte tröttnar och slänger lådorna ????). Mikael har hjälpt till med teknologiska saker som internet o datorer. På kvällen kom Bernt över o såg mello med oss. Imorgon åker vi hemåt igen.
Dag: 13 februari 2021
Igår fick jag åka akut med Teodor till veterinären eftersom såret blivit så stort. Veterinären rengjorde och la i manuka honung i såret och satte därefter på honom en strumpa. Han va inte nöjd med nya dräkten ????
Idag åkte vi till Bernt och överlämnade några hyllor, det var många år sen jag hälsade på honom senast. Hans DVD-samling har vuxit sen sist och omfattar nu cirka 6000 titlar.
Senaste kommentarer